3 grudnia 2018

Jak przechowywać obrusy?

Dbanie o obrusy to niekoniecznie oczywista sprawa. Wielu z nas postępuje z nimi intuicyjnie, popełniając przy tym błędy. Podpowiemy jak przechowywać obrusy, aby cieszyć się nimi przez długi czas. Można powiedzieć, że wszystko sprowadza się do właściwego prania, prasowania i przetrzymywania.

Pranie obrusu

Zanim włożysz obrusy do szafy sprawdź, czy nie są zabrudzone. Plamy mogą stanowić pożywkę dla owadów i pleśni. Najlepiej usuwać je od razu, kiedy jest największa szansa, żeby się ich pozbyć.

19 listopada 2018

Jak dbać o obrusy?

Zazwyczaj podczas zakupu obrusu, kierujemy się nie tylko aspektami wizualnymi, ale również jego praktycznością. Materiał na obrus musi być nie tylko elegancki, pasujący do wnętrza, ale również wytrzymały i praktyczny. Przede wszystkim najczęściej zależy nam na tym, by wyglądał czysto i estetycznie. Z tego względu go prasujemy. Prasowanie to czynność, która zajmuje wiele czasu i często nie daje efektu idealnej tafli, dlatego na szczególną uwagę zasługują obrusy na stół, które łatwo się prasuje. Z jakiego materiału są wykonane? Czy obecnie modne są obrusy klasyczne, czy może

lepiej sprawdzi się obrus okrągły?

5 listopada 2018

Jak maglować obrusy?

Z jeszcze wcale nie tak dawnych czasów pamiętać możemy osiedlowy magiel. Panie domu czy gosposie regularnie zanosiły tam stosy prania (zwłaszcza pościeli), obrusy klasyczne, większe tkaniny, takie jak zasłony czy firany. Podobnie każda restauracja czy inny zakład wykorzystujący różnorakie tkaniny regularnie korzystały z tego typu punktów. Na czym polegają usługi maglowania?

15 października 2018

Jak prasować obrusy?

Prasowanie do najprzyjemniejszych czynności nie należy. Świadczy o tym między innymi fakt, że coraz więcej osób całkowicie rezygnuje z prasowania ubrań i bielizny, decydując się jedynie na zakup artykułów o mniejszej tendencji do gniecenia. Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy tuż przed planowanym przyjęciem czy spotkaniem przychodzi nam nakryć do stołu. A przecież każdy chce, aby nałożony obrus prezentował się schludnie i elegancko. Obrusy klasyczne – z uwagi na swój rozmiar – mają mniejszą lub większą tendencję do mięcia się. Poniżej przedstawiliśmy kilka prostych rad, dzięki którym Twój obrus na stół zawsze będzie prezentował się nieskazitelnie.

Poeny
logo_2

obrazek

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, tam śpisz odpoczywasz i spędzasz sporą część dnia. Ważne jest abyś czuł się w niej komfortowo. Nawet drobny szczegół potrafi zmienić całe wnętrze. Wygodna pościel zagwarantuje Ci spokojny sen. W jadalni natomiast piękne obrusy na stołach umilą każdy Twój posiłek. To czym otaczasz się na co dzień wpływa na Twoje samopoczucie. Dopasowanie wnętrza do Twoich potrzeb i preferencji jest bardzo istotne.Jeśli przywiązujesz szczególną uwagę do estetyki i detali w naszym sklepie znajdziesz asortyment z najwyższej półki tworzony z dbałością o najmniejszy szczegół. Atłasowa pościel z subtelną koronką w przyjemnym dotyku, ekskluzywne obrusy, ma każdy stół - okrągły, kwadratowy, owalny, który dzięki eleganckim wzorom i wysokiej jakości wykonania stanowią niebanalną ozdobę każdego wnętrza. Jeśli, Twój stół ma niestandardowe wymiary, nie musisz się martwić, uszyjemy go specjalnie dla Ciebie wedle Twojego życzenia. Na naszym blogu znajdziesz inspiracje jak zmienić swoje wnętrze, a nasza strona zagwarantuje Ci potrzebny do tego asortyment. Zapraszamy!