Przygotowanie łóżeczka dla malucha to podstawa – w końcu będzie w nim on spędzać większość czasu. To jak wicie miłego gniazdka – ma dawać poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Kompletując bieliznę pościelową warto, abyś się zaopatrzył w ochraniacz na materac, który zadba o jego higienę w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wcześniej jednak zapoznaj się z ważnymi informacjami na ten temat.

Podkład pod prześcieradła

Podkład pod prześcieradła ma chronić łóżeczko przed wszelkim zamoczeniem i zabrudzeniem. Niech przemawia za nim to, że jest wykorzystywany nie tylko w domach, ale i w hotelach, szpitalach, czy sanatoriach. Ważne jest, żeby wierzchnia warstwa podkładu była miękka, na przykład wykonana z naturalnego materiału frotte, który nie podrażnia skóry. Materiał nie może powodować potliwości, przegrzania, a tym samym odparzeń skórnych u dziecka. Powinien wchłaniać wilgoć, ale też zapewniać odpowiednią wentylację (chociażby zawierając specjalną oddychającą membranę). Sen to czas regeneracji – nic nie może stanąć na jej drodze. Atutem ochraniacza jest to, czy jest antyalergiczny, hamuje rozwój roztoczy i zagnieżdżanie się w nim kurzu.

Najlepiej jeśli taki podkład posiada gumkę, która będzie zapobiegać jego przemieszczaniu się, kiedy maluch będzie się wiercił przez sen. Będzie to wygodne, zwłaszcza jeśli posiadamy prześcieradła z gumką – nic nie będzie się wtedy pod nimi marszczyło i zbierało. Materac pozostanie gładki, a my nie będziemy się martwić ciągłym poprawianiem podkładu, co wiąże się jeszcze ze ściąganiem prześcieradła.

Podkład pod prześcieradło dla niemowlaka

Podkład pod prześcieradło dla niemowlaka to inwestycja na kilka lat. Normą powinna być możliwość wyprania podkładu w pralce w wysokiej temperaturze. Dzięki temu będziemy mieć pewność właściwej konserwacji, higieny, czystości, a także wygody. Proponujemy ochraniacze, które można prać w 95°​C, dzięki czemu możecie się pozbyć wszystkich niechcianych bakterii. Możemy oczywiście wyposażyć się w podkłady jednorazowego użytku. Jednak w perspektywie czasu kupno takiego ochraniacza, który można prać, jest dużo bardziej opłacalne i ekologiczne oraz pozwala zaoszczędzić więcej czasu, związanego z koniecznością robienia kolejnych zakupów

Jeśli wyposażyliśmy malucha w specjalny materac z gryki, przemoczenie ziaren może spowodować powstawanie wilgoci i pleśni. Nie wystarczy więc, kiedy część wyprawki dziecięcej będzie wytworzona z naturalnych składników, sprzyjających dobremu funkcjonowaniu organizmu. Możemy jego dobrą kondycję łatwo zaburzyć, a przecież zależy nam na tym co najlepsze dla naszej pociechy. W żadnym wypadku nie chcemy, aby zdrowie naszego dziecka było wystawione na szwank.

Prześcieradła i podkłady

Prześcieradła i podkłady to nieodłączne elementy w przypadku przygotowywania wyprawki dla maluszka. Dobrze jest je z sobą skomponować, by zapewnić lepszą wygodę niemowlakowi. Warto pamiętać, że prześcieradła flanelowe są ciepłe i miękkie, można je więc z powodzeniem stosować zimą. Latem mogą być już mniej wskazane. Z kolei prześcieradła satynowe są delikatne, gładkie i eleganckie. Nadadzą się na każdą porę roku. Dodadzą przy tym dziecięcemu pokojowi subtelności i większego ładu.

Proponujemy podkłady w różnych rozmiarach i w uniwersalnym białym kolorze. Mokra pieluszka, rozlane mleko, refluks u maluszka – to wszystko nie musi być już być problemem, ponieważ zawsze zastaniecie materac swojej pociechy suchy. Płyny nie będą wnikać w głąb materaca, dzięki czemu możecie zapomnieć o gromadzeniu się w nim drobnoustrojów. Jeśli przygotujecie dziecku solidną, wysokiej jakości wyprawkę, przyczynicie się do jego spokojniejszego snu, dobrego zdrowia i właściwego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *