Co zrobić, żeby prześcieradło się nie zsuwało?

Śliska powierzchnia łóżka może powodować, że prześcieradło zwija się i nieestetycznie odsłania materac. W takim wypadku warto zadbać o dodatkową warstwę, która pomoże utrzymać materiał w jednym miejscu. Innym rozwiązaniem jest też zaopatrzenie się w nowe prześcieradło – większe lub o innym kroju. Zbyt małe prześcieradło może wprawdzie zakryć powierzchnię spania, ale nie pozwala się unieruchomić, dlatego roluje się i zmienia swoje położenie nawet w czasie spokojnego snu czy chociażby siedzenia na łóżku.

 

 

 

 

 

 

Prześcieradła i podkłady

Prawidłowo dobrane prześcieradła i podkłady pomogą stworzyć wygodne

 i estetyczne posłanie, dzięki któremu zapewnimy sobie błogi, całonocny wypoczynek. Aby skutecznie zapobiegać zsuwaniu się prześcieradła z łóżka, należy zaopatrzyć się w odpowiedni podkład. Składa się on z dwóch warstw – wierzchnia może być wykonana z miłego w dotyku frotte lub jerseyu. Spodnią część podkładu stanowi płachta z PCV, dzięki której jest on całkowicie wodoodporny. Dla utrzymania podkładu w czystości, może być prany w wysokich temperaturach. Podkład mocuje się na materacu przy pomocy czterech gumek, które należy zahaczyć o każdy róg. Każdy materac powinien posiadać podobne zabezpieczenie. Podkład chroni powierzchnię przed zabrudzeniami, a dodatkowa warstwa na powierzchni materaca, z pewnością pomoże w utrzymaniu prześcieradła w jednym miejscu.

 

 

 

Prześcieradło z gumką

Przy wyborze elementów pościeli, najlepiej oczywiście kierować się swoim gustem i preferencjami. Sięgając po model prześcieradła o klasycznym kroju, należy dobierać na tyle duże, aby jego brzegi zasłaniały cały materac – także jego boki. Tradycyjne prześcieradło może być swobodnie zarzucone na posłanie, lub zostać schludnie wpuszczone w szczelinę między ramą a materacem. Tak pościelone łóżko prezentuje się bardzo efektownie i elegancko. Decydując się na taki styl, warto jednak pamiętać o dokładnym prasowaniu pościeli. Dlatego za dużo prostszy i wygodniejszy uchodzi wybór prześcieradła z gumką. Za sprawą swojej konstrukcji szczelnie otula materac, pozostając na swoim miejscu przez całą noc. Dodatkowa zakładka, obejmująca brzegi materaca, chowa się całkowicie pod nim. Prześcieradło wykończone jest estetycznie obszytym tunelikiem, wewnątrz którego znajduje się wytrzymała guma. Dobierając odpowiedni rozmiar prześcieradła, nie trzeba obawiać się już, że rano znajdziemy je zwinięte w nogach łóżka. Prześcieradła tego typu powstają najczęściej z przyjaznych dla skóry materiałów, takich jak jersey, frotte, satyna czy flanela. Wybierając prześcieradła wykonane z naturalnych surowców – takich właśnie jak bawełna – pozwalamy skórze swobodnie oddychać.

Prześcieradła satynowe

Prześcieradła satynowe stanowią opcję dla każdego, kto w czasie snu preferuje na skórze dotyk delikatnego i chłodnego materiału. Satyna wykonana jest z wysokogatunkowej bawełny, która w czasie tkania jest dodatkowo nabłyszczana. Właśnie tak zyskuje swój elegancki wygląd oraz niesamowitą delikatność. Prześcieradła z satyny są bardzo uniwersalne, toteż znajdą zastosowanie w przypadku wielu modeli łóżek czy wersalek. Odmienną, ale równie dobrą opcję stanowi flanela. Odznacza ją z kolei wyjątkowa miękkość i komfortowe odczucie ciepła na skórze – pożądane zwłaszcza w chłodniejszych miesiącach. Prześcieradła flanelowe polecane są w szczególności dla dzieci, osób starszych oraz wszystkich ceniących sobie przytulność. Obydwa rodzaje prześcieradeł bez trudu można znaleźć w wariancie z gumką, dzięki czemu dużo łatwiej będzie zachować nienaganny wygląd posłania, nawet bez konieczności prasowania i codziennego poprawiania pościeli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *