Jak ułożyć serwetki na stole? Składanie serwetek

Zastanawiasz się jak ułożyć serwetki na stole? To drobny, ale bardzo dekoracyjny dodatek przybrania stołu, który znajduje zastosowanie zwłaszcza w czasie świąt, uroczystych obiadów oraz ważnych okazji. Odpowiednie składanie serwetek (zwłaszcza tych wykonanych z materiału) pozwala zbudować klimat, a także wygodnie rozłożyć sztućce na stole. Warto postawić na odpowiedni rodzaj materiału oraz dokładne prasowanie, dzięki czemu dekoracja będzie prezentować się na stole nienagannie.

Serwetki na stół, idealna ozdoba na każdą okazję

Dobrej jakości serwetki na stół mogą być wykonane z bawełny lub włókien syntetycznych, np. poliestru. W obydwu przypadkach nie powinny pojawiać się problemy z praniem czy prasowaniem materiału, a ich wygląd doskonale dopasuje się do dowolnego przybrania stołu. Serwetka na stół ozdobiona delikatną aplikacją lub obszyta prostą listwą, to ponadczasowa klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody, a odpowiednio pielęgnowana pozostanie uniwersalnym dodatkiem nakrycia przez długi czas.

Składanie serwetek krok po kroku

Co ważne, składanie serwetek należy rozpocząć od dobrego przygotowania materiału. Serwetki trzeba wyprać i dokładnie wyprasować – w przeciwnym wypadku załamania na materiale nie będą prezentować się estetycznie, a dany wzór może okazać się wręcz niemożliwy do ułożenia. Kiedy mamy przed sobą starannie przygotowane serwetki, jak składać materiał zależy już od wybranego wzoru. Można postawić na klasyczne, proste formy jak np. kopertę czy kieszonkę do zaprezentowania sztućców, albo też ambitnie zdecydować się na bardziej wymyślne, przestrzenne kształty, które dopełnią wygląd stołu w czasie danej uroczystości.

Ciekawe dekoracje z serwetek na Twoim stole

Najpopularniejsze dekoracje z serwetek to te, które pasują wyglądem do danej uroczystości, pomagają zbudować klimat oraz są funkcjonalne w czasie posiłku. Można postawić na prostotę, albo złożyć serwetki w dekoracyjne kształty, jak różnego rodzaju wachlarze, fale, czy też przyozdobić z ich pomocą szklaną zastawę – kieliszki, szklanki lub same talerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *