Prześcieradło z gumką jest wygodnym rozwiązaniem z kilku powodów. Po pierwsze, dzięki swojej konstrukcji, szczelnie otula materac i pozostaje na swoim miejscu przez całą noc. Po drugie, nie wymaga prasowania, ponieważ naciągnięte na łóżko samoistnie się wygładza. Wreszcie po trzecie – prześcieradła z gumką pozwalają na uzyskanie bardzo schludnego i estetycznego wyglądu łóżka. Jednak dla wielu osób kłopotliwą kwestię wciąż stanowi znalezienie odpowiedniej metody na to, jak poprawnie złożyć prześcieradło z gumką. My jednak chętnie podpowiemy jak uporać się z tym problemem szybko i bez frustracji.

 

 

 

 

Prześcieradło z gumką

Specyficzny sposób konstrukcji prześcieradła z gumką, nie pozwala złożyć go dokładnie tak samo, jak prześcieradła o tradycyjnym kroju. Obiegający prześcieradło tunelik z elastyczną gumą, siłą rzeczy jest nieregularny w kształcie i nieco grubszy niż zaprasowany brzeg. Nie pozwala to na idealne dopasowanie do siebie krawędzi składanego materiału. W efekcie, zamiast niewielkiej, równej kostki, powstaje nieforemne kł

ębowisko pogniecionego prześcieradła, które trudno składować, ponieważ zajmuje dużo miejsca. Aby uniknąć podobnych sytuacji i oszczędzić sobie nieco nerwów, warto poznać kilka pomocnych sztuczek, które pomogą łatwo okiełznać prześcieradło z gumką.

Jeśli to konieczne, w zależności od potrzeb i preferencji, wyprane prześcieradło można wyprasować lub potraktować żelazkiem parowym. Składany materiał musi być jednak całkowicie suchy – pozwoli to uniknąć rozwoju grzybów i pleśni. Bardzo ważne jest, aby prześcieradło z gumką składać powoli i dokładnie wyrównywać ze sobą wszystkie złożone krawędzie. Dzięki temu można uzyskać cienko poskładany materiał, który można wygodnie ułożyć w szafce z pościelą.

Prześcieradło z gumką najlepiej składać stojąc przy stole lub łóżku. Najpierw chwytamy za krótszą krawędź, tak aby widzieć brzeg z gumką. Wkładamy dłonie w górne rogi prześcieradła i nakładamy prawą stronę na lewą. Prawy róg powinien objąć lewy w taki sposób, żeby spodnia warstwa prześcieradła znalazła się na wierzchu. Teraz należy dokładnie wyrównać wszystkie brzegi. Prześcieradło kładziemy na stole i starannie dopasowujemy do siebie dwie dłuższe krawędzie i pozostałe rogi. Dzięki temu powstaną dwa rogi – wkładamy w nie dłonie, unosimy prześcieradło i ponownie, nakładamy prawą stronę na lewą. Na tym etapie wszystkie rogi prześcieradła powinny być utworzyć jeden. Odkładamy prześcieradło na blat i wyrównujemy krawędzie. Kiedy wszystkie warstwy materiału dokładnie się ze sobą pokrywają, warto wygładzić materiał dłonią. Powstały kwadrat można w kilku ruchach złożyć bez większych problemów.

Prześcieradło Jersey oraz prześcieradło frotte

W zależności od materiału, z jakiego wykonana jest pościel, będzie ona mniej lub bardziej podatna na powstawanie zagnieceń. Prześcieradło jersey – podobnie zresztą jak nieco grubsze i cieplejsze prześcieradło frotte – wykonane jest z miękkiej bawełny, która jest materiałem łatwym do wyprasowania. W przypadku prześcieradeł z tego typu, posiadających gumkę, zamiast prasowania często wystarcza po prostu odpowiednio poskładać je zaraz po wysuszeniu. W efekcie, wyciągnięte z szafy, świeże prześcieradła prezentują się estetycznie i są pozbawione nierówności. Prawidłowe składanie przechowywanych prześcieradeł pomaga w utrzymaniu porządku oraz wpływa na zachowanie dobrej kondycji materiału. Warto przestrzegać kolejności zaproponowanych przez nas kroków. W połączeniu z odrobiną cierpliwości, z pewnością pozwolą usprawnić problematyczny proces i łatwo złożyć prześcieradło z gumką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *