Jaki obrus wybrać na stół do kuchni?

Kuchnia to miejsce przygotowania i spożywania posiłków. Dodatkowo, w wielu domach pełni jednocześnie także funkcję jadalni. Obrusy na stół jadalniany, powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Wysokiej jakości obrus do kuchni dopełni jej wystrój oraz stworzy przytulny klimat.

Praktyczne obrusy do jadalni

Najlepsze obrusy do jadalni to takie, które odznacza zarówno trwałość, jak i odporność na powstawanie zabrudzeń. Nowoczesne obrusy powstają z innowacyjnych materiałów – poliestrowe włókna, pokryte warstwa teflonu, uniemożliwiają przenikanie plam w głąb materiału. Krople wilgoci utrzymują się na powierzchni, dzięki czemu bardzo łatwo je usunąć. Obrusy plamoodporne dobrze znoszą wielokrotne pranie, są łatwe do prasowania oraz nie tracą kształtu. Wytrzymałe szwy zabezpieczają obrus przed strzępieniem się krawędzi. Właściwie dobrane obrusy na stół nowoczesne meble także mogą znakomicie przyozdobić, dodając im elegancji i ciepła. W kuchniach i jadalniach, urządzonych w stylu bardziej tradycyjnym, z klasycznymi dodatkami, znacznie lepiej niż obrusy nowoczesne, sprawdzają się takie dodatki, jak np. obrus szydełkowy.

Tkaniny na obrus do jadalni

Wybierane do jadalni tkaniny powinny być albo bardzo praktyczne i łatwe w pielęgnacji – jak obrus plamoodporny – lub też prezentować się bardzo odświętnie. W zależności od wystroju i estetyki panującej w pomieszczeniu, sprawdzą się zarówno obrusy szydełkowe, haftowane oraz ozdobione gipiurą. Bawełniany obrus na szydełku jest łatwy w konserwacji, a przy tym bardzo dobrze koresponduje z pomieszczeniami w stylu retro. Z kolei obrusy haftowane, prezentujące się bardzo elegancko, mogą być wykonane z mieszanek różnych włókien. Oszczędne lub ozdobne aplikacje mogą subtelnie nawiązywać kolorystycznie do wystroju. Wybierając obrus do jadalni na specjalne okazje, warto wybierać modele wykonane z grubszego materiału, który pozwoli na dokładne wyprasowanie materiału. Dzięki temu materiał będzie tworzył piękne plisy na rogach blatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *