Jaki dywanik łazienkowy wybrać i dlaczego?

W jaki sposób dobrać dywanik łazienkowy? Funkcjonalność oraz dobry wygląd to w tym przypadku cechy decydujące. Dywaniki do łazienki wybiera się bardzo często ze względów dekoracyjnych, ponieważ znakomicie ocieplają wygląd powierzchni wyłożonych kafelkami. Przy tym spełniają również ważną rolę, chroniąc przed upadkiem na śliskiej podłodze. Rodzaj materiału, z jakiego są wykonane, jest ważny ze względu na konieczność dobrego pochłaniania wilgoci. Na jaki dywanik łazienkowy postawić?

Jaki dywanik łazienkowy wybrać i dlaczego?

Najczęściej dywaniki łazienkowe są mięsiste dotyku, mają formę “włochacza”, podobnego w strukturze do grubego ręcznika z dłuższym włosiem. Dywaniki rozkłada się przy wannie, wyjściu z kabiny prysznicowej, umywalce czy toalecie, dzięki czemu w czasie przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, można wygodnie stać na miękkim chodniku. Warto zdecydować się na dywanik łazienkowy duży lub na kilka mniejszych – wszystko zależy od kształtu pomieszczenia oraz stylu w jakim jest urządzone.

Super chłonne chodniczki do łazienki

Chodniczki do łazienki powinny odznaczać się chłonnością. W łazience, nawet po wzięciu krótkiego prysznica czy kąpieli, wilgotność powietrza zauważalnie wzrasta. Nie sposób również uniknąć zachlapania wodą podłogi. Dywanik powinien zatem dobrze absorbować wodę. Z tego powodu znakomicie w tej roli sprawdzają się chodniki do łazienki wykonane w 100% z bawełny. Jest to naturalne włókno, które pochłania wilgoć oraz jest bardzo wytrzymałe, dzięki czemu można je swobodnie prać w wyższych temperaturach.

Szybkoschnące dywany łazienkowe

Bawełniane dywany łazienkowe są praktyczne również dlatego, że szybko schną. Jeśli po kąpieli, łazienka będzie dobrze wywietrzona, również i dywaniki będą miały okazję w całości wyschnąć. Co jakiś czas warto suszyć je na wolnym powietrzu, a także często prać. Mimo iż dywaniki są szybkoschnące, w ich włosiu będą z czasem namnażać się bakterie, dlatego ważne jest utrzymanie go w czystości i regularna pielęgnacja. Dzięki temu dekoracja pozostanie praktyczna przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *