Jakie ściereczki kuchenne wybrać i dlaczego?

Kuchnia to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc, w niemal każdym domu. Przygotowywanie posiłków wiąże się jednak z powstawaniem zabrudzeń, wilgocią oraz koniecznością częstego mycia rąk oraz wycierania blatów. Uniwersalne ściereczki kuchenne sprawdzą się znakomicie do każdego z powyżej wymienionych zadań, a do tego ozdobią kuchnię pięknymi aplikacjami oraz pasującą paletą kolorystyczną. Poniżej podpowiadamy na jakie ręczniki kuchenne najlepiej się zdecydować.

Najlepsze i najwydajniejsze ściereczki kuchenne

Ze względu na wygląd oraz właściwości, ściereczki kuchenne bawełniane wybierane są najchętniej. Można przewiesić je przez uwchyt na drzwiach piekarnika albo na specjalnym haczyku. Zawsze warto mieć pod ręką ściereczkę, która pozwoli szybko zebrać z blatu rozlany płyn, drobne zabrudzenia, jak np. okruszki czy posłuży jako ręczniczek do wysuszenia dłoni. Wysokiej klasy materiał może być często prany (najlepiej w niższej temperaturze), a mimo to nie traci swoich właściwości, przyjemnej w dotyku faktury czy estetycznego wyglądu.

Ścierki kuchenne bawełniane, jak sprawdzają się w praktyce?

Ścierki kuchenne bawełniane charakteryzują się dobrą chłonnością, miękkością oraz oddychalnością – co oznacza, że szybko wysychają. Pielęgnacja bawełnianych ściereczek nie jest trudna, ponieważ naturalne włókna poddają się stopie żelazka przy prasowaniu. Dzięki temu uznawane są za najbardziej uniwersalne. Dodatkowo, ręczniczki ozdobione oryginalnymi aplikacjami sprawdzą się także jako gustowna dekoracja oraz podarunek dla bliskiej osoby.

Ścierka kuchenna, jaki materiał wybrać i dlaczego?

Dobrej jakości ścierka kuchenna powinna być wykonana z naturalnych włókien. Dlaczego? Po pierwsze, zapewniają one znacznie lepszą chłonność, niż materiały syntetyczne. Te drugie można docenić za trwałość, ale jednocześnie mogą okazać się drażniące w dotyku. Wyjątek zdecydowanie stanowią ściereczki wykonane z mikrofibry. Występuje ona w różnych wersjach, z czego można zaopatrzyć się w te, które umożliwiają skuteczne czyszczenie, polerowanie lub zbieranie wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *