Obrus do kuchni i jadalni czyli obrusy

plamoodporne – jak o nie zadbać?

W kwestii dekorowania stołu w jadalni można postawić na częstą wymianę dodatków lub też zdecydować się na jeden, uniwersalny i trwały obrus plamoodporny. Warto bowiem pamiętać o tym, że nawet najdroższy oraz ekskluzywny obrus nie będzie prezentował się dobrze, kiedy pozostaną na nim niewywabione plamy z wina, kawy czy owoców.

Obrus plamoodporny, który wybrać na co zwrócić uwagę?

Decydując się na obrus plamoodprony, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, materiał z jakiego jest wykonany. Włókna syntetyczne – jak poliester – odznaczają się trwałością, a przy tym mogą zostać odpowiednio zabezpieczone, np. przy pomocy warstwy teflonu. Nie jest ona widoczna gołym okiem, ale kiedy coś wyleje się na obrus, płyn utrzyma się na powierzchni, nie barwiąc włókien. Ważne również, aby obrus do jadalni był estetycznie i trwale zakończony na brzegach.

Obrusy plamoodporne – jak utrzymać je w czystości?

Obrusy plamoodporne mają to do siebie, że niełatwo je zabrudzić, a samo pranie i pielęgnacja nie są skomplikowane. Materiał można prać w niskiej temperaturze, do 40°C. Materiał można także krochmalić, a zagniecenia bardzo łatwo poddają się działaniu stopy żelazka. Dzięki temu, nawet obrus biały plamoodporny pozostanie nieskazitelnie czysty przez długi czas. Na rynku dostępnych jest tak wiele opcji podobnych produktów, że wybór wzoru może zająć najwięcej czasu. Nawet sztuczny materiał, jak poliester może prezentować się elegancko, np. imitując strukturą obrus wykonany z bawełny.

Obrus do kuchni – czy faktycznie się sprawdza?

Część osób preferuje również wykorzystywać obrus do kuchni. W przeciwieństwie do jadalni, jest ona wykorzystywana zwykle każdego dnia, więc i prawdopodobieństwo powstania zabrudzeń jest wyższe. Jednak dobrej jakości obrus plamoodporny nie będzie zbierał wszystkich zabrudzeń, a pranie na programie dla tkanin syntetycznych powinno w zupełności wystarczyć, aby przywrócić mu świeżość. Zdecydowanie jest to dobra opcja dla wszystkich osób spożywających posiłki w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *