Rodzaje i właściwości materiałów na pościel do sypialni

Wybierając pościel do sypialni warto zastanowić się, jakie wymagania powinna spełniać tkanina na pościel. Poszczególne materiały – wykonane z włókien naturalnych oraz syntetycznych, oferują różne właściwości, odczucie na skórze oraz wygląd. Dobrej jakości pościel powinna przede wszystkim być przewiewna, nie uczulać i zapewniać optymalną cyrkulację temperatury w czasie snu. Poniżej przybliżymy kilka najpopularniejszych tkanin, z których powstaje nowoczesna pościel.

Materiały na pościel do sypialni – rodzaje

Za popularne materiały na pościel wciąż uchodzą: bawełna – o różnych rodzajach splotu, bambus oraz mieszanki bawełny z włóknami syntetycznymi, jak np. atłas. Ekskluzywna pościel, taka jak gładka i chłodna w dotyku pościel satynowa czy oryginalnie zdobiona wysokiej jakości nadrukiem pościel 3D, sprawdzają się w eleganckich wnętrzach. Dla fanów ponadczasowej klasyki zawsze dobrze sprawdzi się pościel bawełniana, a także ciepła i miła w dotyku pościel z flaneli lub pościel frotte. Spośród dostępnych na rynku modeli można sięgać po różnokolorowe wzory i dekoracyjne desenie lub też postawić na minimalizm we wnętrzu, który dopełni stylowa pościel jednokolorowa. Warto jednak stawiać na sprawdzone rozwiązania – wybierając pościel bawełna zawsze okaże się niezawodną opcją.

Tkaniny na pościel – właściwości

Tkaniny na pościel warto dobierać względem upodobań, tego czy preferuje się spać ciepło czy może w przyjemnym chłodzie, jaki oferuje np. pościel atłasowa. Mimo iż syntetyczny materiał na pościel zachęca pięknym wzorem i kolorami, warto mieć na względzie, że nie jest to dobra opcja dla nikogo – zarówno ze względu na odczucie na skórze, brak trwałości czy chociażby elektryzowanie się pościeli. Dobrym rozwiązaniem są materiały z jak największą zawartością bawełny. Zarówno pościel flanelowa, jak i elegancka, satynowa pościel pozwalają na swobodną wymianę ciepła, dobrze pochłaniają wilgoć oraz są wytrzymałe. Nieco droższą opcję stanowi pościel bambusowa, która jednak odznacza się właściwościami bakteriobójczymi oraz bardzo przyjemną w dotyku strukturą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *