Wybór kołder – puchowe czy syntetyczne?

Wybór odpowiedniej kołdry jest zależny od różnych czynników – w głównej mierze od podatności na uczulenia i alergie, a także preferowanej temperatury w czasie snu. Właściwości poszczególnych modeli różnią się zależnie od tego, czym wypełniona jest kołdra. Można wybierać wśród trwałych wariantów o wypełnieniu naturalnym – puchowym, a także lekkie, syntetyczne kołdry dla alergików.

Kołdry puchowe – właściwości

Ciepłe i trwałe kołdry puchowe, zdecydowanie dedykowane są dla osób ceniących sobie wysoką jakość. Wypełnienie, jakie posiada kołdra z puchu gęsiego znakomicie izoluje, a zarazem pozwala na swobodny przepływ powietrza, pozwalając skórze oddychać. Kołdra puchowa konstruowana jest w taki sposób, aby za sprawą kieszeni i przeszyć wypełnienie pozostawało regularnie rozdysponowane oraz sprężyste. Wybór kołdry z puchu gęsiego oznacza jednocześnie, że wymaga ona odpowiedniej pielęgnacji – kołdry zimowe tego typu nie powinny być pakowane próżniowo. Nie należy również pomijać regularnego wietrzenia pościeli, a także dbać o to, aby kołdra z pierza nie była ugnieciona, ponieważ z czasem prowadzi to do łamania i niszczenia pierza.

Kołdry syntetyczne – właściwości

Lekkie okrycia syntetyczne, w przeciwieństwie do kołdry z pierza naturalnego, można dobierać bez żadnych zastrzeżeń. Dobrze dobrana kołdra antyalergiczna, znakomicie sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą, a warunki jej przechowywania nie są tak wymagające jak w przypadku wypełnienia z pierza. Kołdra syntetyczna posiada wypełnienie z odpowiednio przygotowanych, poliestrowych włókien syntetycznych, które cechuje wysoka sprężystość, odporność na powstawanie odkształceń oraz dobra przepuszczalność powietrza. Dla osób cierpiących na uczulenia, kołdry antyalergiczne stanowią opcję pozwalającą na komfortowy, całonocny sen – wypełnienie kołder uniemożliwia rozwój roztoczy, a co za tym idzie, zapewnia bezpieczeństwo i wysoki komfort. Dobierając kołdry, warto sięgać po modele jak najbardziej zgodne z preferencjami jej przyszłego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *