Poduszka do spania wpływa na zachowanie komfortu oraz pozwala zachować zdrową pozycję, utrzymując kręgosłup w linii prostej. Oferujemy garść przydatnych informacji, ułatwiających wybór właściwej poduszki dla alergików oraz z wypełnieniem naturalnym. Dobór odpowiedniej poduszki nie zawsze jednak wydaje się prosty, pod uwagę należy brać to w jakiej pozycji się śpi, a także twardość, wysokość, rodzaj wypełnienia a także otoczki.

Jaką poduszkę do spania wybrać?

Poduszki puchowe posiadają naturalne wypełnienie w postaci delikatnego puchu gęsiego, czasem mieszanego także z pierzem, dzięki czemu zapewniają znakomitą cyrkulację powietrza i wygodę. Poduszki z pierza, dedykowane są dla osób śpiących w różnych pozycjach, ponieważ wypełnienie dopasowuje się do kształtu ciała. Poduszki antyalergiczne, o wypełnieniu poliestrowym, znakomicie sprawdzają się dla osób uczulonych na pierze, roztocza i kurz, a także dla osób preferujących sen na boku. Ważne, aby poduszka dla alergika nie powodowała uczuleń i aby dobrze utrzymywała swój kształt, prawidłowo wspierając kręgosłup. Syntetyczna

poduszka antyalergiczna może tracić kształt nieco szybciej poduszka z puchu, ale modele z wypełnieniem poliestrowym i lateksowym występują w większej ilości opcji, które można dostosować do potrzeb.

Wielkość poduszki do spania

Poduszki do spania odznaczają się różną wielkością, wysokością i miękkością. Ważne, aby poduszka pozwalała zachować komfortową pozycję kręgosłupa, nie obciążając przy tym karku i barków. Niska, miękka poduszka puchowa sprawdzi się podczas snu na brzuchu. Dla osób skarżących się na bóle górnego odcinka kręgosłupa, dedykowane są specjalnie profilowane poduszki o syntetycznym wypełnieniu z pianki, która dobrze utrzymuje kształt i ciężar głowy. Średniej wielkości poduszka z puchu gęsiego, to znakomita opcja dla osób śpiących na plecach, ponieważ w połączeniu z bawełnianą otoczkę poduszki, pozwala na cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie trzeba obawiać się nadmiernego pocenia się w czasie snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *